Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Wielkanocna-Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie - II Niedziela Wielkanocna-Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.
1. Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchodzony w Polsce już po raz 75 Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy dziś do kościoła na godz. 15.00 na uroczyste nabożeństwo do  Miłosierdzia Bożego. 
2. W tym tygodniu obchodzimy:
 
We wtorek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i głównego patrona Archidiecezji Gdańskiej
 
W środę rozpoczynamy miesiąc maj nabożeństwem do Matki Bożej o godz. 17.30 .
Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych na kolejne nabożeństwa w ciągu całego miesiąca maryjnego.
 
W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Odwiedzimy tego dnia chorych z posługą sakramentalną.
 
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, a zarazem uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Patronki Polski. Msze Święte będą jak w porządku niedzielnym o  godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Tego dnia będziemy modlić się za  Ojczyznę z racji Święta Konstytucji 3 Maja. Centralne uroczystości pod  przewodnictwem Ks.  Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia odbędą się w  Bazylice Mariackiej o  godz.  12.00. 
Z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi św. 15 min. przed każdą Mszą Św. 
 
3. Parafia św. Anny i Joachima będzie obchodzić 80-tą rocznicę swego ustanowienia, co  miało miejsce 2.07.1939r. Jubileusz naszej wspólnoty zbiega się z narodzinami Nowej Letnicy. Po latach radykalnego zmniejszania się liczby mieszkańców, zaczynają powstawać tutaj nowe osiedla, które uczynią naszą dzielnicę jedną z  najmłodszych w Gdańsku. Jest to  zatem szczególny moment, aby dokonać dziękczynienia Bogu za dar poprzednich pokoleń i  prosić o błogosławieństwo na nowy rozdział, otwierającej się przed Letnicą historii.
Już teraz serdecznie zapraszamy na organizowane z tego tytułu 25 maja 2019r. o  godz. 11.00  Święto Letnicy. Będzie mu towarzyszyć konsekracja miejscowego kościoła dokonana przez ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. 
Przygotowaniem do tego wielkiego wydarzenia będzie udział w Misjach Parafialnych w dniach 5-11.05.2019 r, które będą okazją do ponownego odkrycia miłości Boga i  odnowienia z Nim więzi. Misje Parafialne to szczególny czas nawrócenia człowieka do Boga i odnowy życia. 
Misje poprowadzi Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji ksiądz Krzysztof Kralka. Posługuje on w wielu miejscach w Polsce i za granicą, głosząc Słowo Boże i prowadząc rekolekcje i formując wspólnoty. Ważną część jego posługi zajmuje prowadzenie wieczorów uwielbienia oraz modlitw w  intencji uzdrowienia duszy i ciała. Jest on także autorem wielu książek.
 
Plan misji parafialnych:
 
Niedziela: Nauki pt. Kim byłem, kim jestem, kim będę? będą głoszone na Mszach św. o godz. 9:00, 11:00 i 18:00
 
W pozostałe dni zapraszamy na nauki misyjne o godz. 19:00
Poświęcone one zostaną następującym tematom :
 
Poniedziałek: Kiedy miłość jest silniejsza niż śmierć?
 
Wtorek: Jak przyjąć owoce zbawienia. (Nabożeństwo pokutne)
 
Środa: Małżeństwo i rodzina poddane Chrystusowi: (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i akt zawierzenia rodzin Chrystusowi). Goście specjalni: Monika i  Marcin Gomułkowie 
 
Czwartek: Co to znaczy wierzyć w XXI Wieku? (Wyznanie Jezusa Panem)
 
Piątek: Odnówmy się Duchem Świętym (modlitwa wystawiennicza o napełnianie Duchem Świętym)
 
Sobota: Wiara i co dalej ? ( poświęcenie krzyża misyjnego)
 
Oprawę muzyczną przygotowuje zespół „Kierunek Niebo”

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105