Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2019 r.

1. We wtorek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

2. We wszystkie niedzielne popołudnia Wielkiego Postu gromadzimy się w świątyni, aby  wspólnie śpiewać Gorzkie Żale i rozważać Mękę Pańską o godz. 17.30. Wszystkich zapraszamy dzisiaj do licznego udziału w tym nabożeństwie. Za udział w Gorzkich Żalach oraz  Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek: dzieci, młodzież i dorosłych o  godz. 17.30. Dzieciom i młodzieży wręczone zostaną specjalne plansze, na które będzie można doklejać kolejne elementy wielkopostnej układanki. W kolejne piątki rozważania prowadzą różne grupy duszpasterskie naszej parafii. Ostatnio była to młodzież bierzmowana, a w tym tygodniu rozważania przygotowuje Wspólnota Żywego Różańca.

4. Przypominamy o katechezie sakramentalnej dla dzieci rocznicowych i pierwszokomunijnych, która odbywa się w każdy czwartek o godz. 16:00 na plebanii. Młodzież bierzmowana spotyka się w czwartki o godz. 19.00 na plebanii.

5. Za tydzień, z racji trzeciej niedzieli miesiąca przypada kolekta inwestycyjna, którą przeznaczymy na wykonanie paneli dębowych do obłożenia filarów chóru. Zostały już wykonane dekoracyjne narożniki ze stali nierdzewnej.

6. Polecamy Gościa Niedzielnego oraz nowy numer czasopisma biblijnego Galilea.

7. Przeżywamy czas intensywnej pracy nad sobą. W tym zadaniu towarzyszy wszystkim Pan Bóg, który chce dla nas dobra i dlatego obficie błogosławi. Otwórzmy się na ten wielki dar i  przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


 


 


 

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105