Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę zwykłą 3.03.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę zwykłą 3.03.2019 r.
1.  W najbliższym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Na znak pokuty podczas liturgii posypiemy głowy popiołem. Podejmujemy w tym okresie post, modlitwę oraz  jałmużnę. Katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym dwa lekkie i jeden do syta, dotyczy  osób od 18 do 60 roku życia. Msze św.  W tym dniu będą sprawowane o godzinie 9:00 w kaplicy i o 18:00 w kościele.
 
2. Wielki Post przybliża nas do cierpiącego Chrystusa. Kościół zachęca nas do dojrzałego przyjęcia łaski i przebaczenia naszym winowajcom, a także spotkania  z cierpiącym Chrystusem – w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Rekolekcjach. Ponadto w tym okresie podejmowana jest intensywniej modlitwa, post i jałmużna. Nabożeństwa wielkopostne – Gorzkich Żalów w niedzielę o godzinie 17:30 w kaplicy, Drogi Krzyżowej w piątek, o godz. 17:30 w kościele. Serdecznie zapraszamy w piątki wszystkich, zwłaszcza dzieci I komunijne i rocznicowe wraz z rodzicami oraz młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 
3. Jak co roku w niedzielę przed Popielcem Kościół w Polsce włącza wiernych w nurt przebłagania za  pijaństwo i inne grzechy uderzające w rodziny naszej Ojczyzny, a także wypraszania łaski nawrócenia dla grzeszników. Rozpoczynający się dziś 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi - Trzeźwi i wolni.” niech będzie dla nas wszystkich zaproszeniem do podejmowania na  czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i prawdziwe.
 
4. Z racji pierwszego czwartek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych.
 
5. Na ławkach wyłożone są ulotki, dotyczące Stowarzyszenia „MODeM, które od wielu lat działa na  rzecz naszej społeczności. Dzięki niemu będziemy mogli zrealizować oprawę artystyczno-kulturalną jubileuszu naszej parafii. Można wesprzeć stowarzyszenie, przekazując 1% podatku. Za  wszystkie ofiary, w imieniu stowarzyszenia, składam serdeczne Bóg zapłać!
 
6. Polecamy Gościa Niedzielnego.

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 • NIP: 957-08-48-105