Ogłoszenia Parafialne na Święto Trzech Króli- 6.01.2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. O godz. 12.00 wyruszy spod Bazyliki  Mariackiej w Gdańsku Orszak Trzech Króli, w którym uczestniczy kilkanaście tysięcy gdańszczan. Podobne orszaki odbywają się w prawie 800 miastach i miejscowościach naszego kraju. Tradycją lat poprzednich zachęcamy wszystkich po wieczornej Eucharystii na godzinę 19.00 do  udziału w  parafialnej wigilii, która odbędzie się w klubie „Gama” przy ul.  Starowiejskiej. Zapewniamy wszystkim gorące napoje (barszcz,  kawa, herbata, słodki poczęstunek), opłatki i kolędy.

2. W ciągu najbliższych tygodni trwać jeszcze będzie w naszej Parafii wizyta duszpasterska - kolęda. Prosimy przygotowanie stołu ze świecami, krzyżem, wodą święconą oraz Pismem Świętym. Liczymy na obecność wszystkich domowników, a także pomoc w powiadomieniu sąsiadów. Prosimy, by dzieci przygotowały zeszyty od  religii. Dzień wcześniej o kolędzie poinformują ministranci. Osoby, które nie  mogą w danym terminie przyjąć kolędy, proszone są zostawienie swojego adresu w zakrystii. Plan kolędy znajduje się na kartkach, wyłożonych przy wyjściu z kościoła na tablicy ogłoszeń przed  kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii.

3. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszej kolekcie, w całości zostaną one przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.

4. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są teksty sprawozdania duszpasterskiego z życia naszej parafii. Można je zabrać ze sobą do domu.

5. Polecamy wszystkim Gościa Niedzielnego.