Kurs dla narzeczonych kwiecień 2017

W dniach 21-23 kwietnia tego roku w parafii Joachima i Anny w Gdańsku-Letnicy odbył się kurs dla narzeczonych, w którym wzięło udział 37 par przygotowujących się do wejścia w sakramentalny związek małżeński.

Nauki poprowadzone były przez księdza proboszcza Zbigniewa Drzała oraz małżeństwa ze Wspólnoty Czystości Serca, a także zaproszonych gości. Narzeczeni mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat znaczenia oraz istotnych cech sakramentu małżeństwa, a także uzyskać wiele praktycznych wskazówek. Dzięki elementom warsztatowym mogli porozmawiać na ważne tematy oraz poznać się bardziej. Nie zabrakło także czasu na modlitwę i osobiste spotkanie z Bogiem. Potwierdzeniem owocnego przeżycia kursu są wypowiedzi samych narzeczonych, którzy na pytanie, co im się najbardziej podobało, co ich poruszyło, odpowiadali:

„Poruszyło mnie to, że serce mojego narzeczonego się otworzyło. Zobaczył Kościół z innej strony”

„Dla mnie kurs był niesamowitym przeżyciem, gdyż na co dzień nie jestem osobą silnie praktykującą modlitwę, co zmieniło się w przeciągu tych kilku dni.” 

„Bezpośredni udział par, małżeństw opowiadających o swoich doświadczeniach w kontekście nauk chrześcijańskich, dzięki którym mogłem poukładać i wytłumaczyć sobie pewne kwestie dla mnie ważne, i których nie byłem do końca pewny.”

„Mój narzeczony jest chrześcijaninem, jednak z jego wiarą było różnie i chodzenie na msze św. było czasem problematyczne, w sobotę okazało się, że sam chciał tutaj przyjść, zostaliśmy również do końca koncertu. Pierwszy raz usłyszałam, że podoba mu się taki styl życia.” (przyp. red. zajęcia w sobotę były od 10, a koncert zakończył się ok. 21:30). 

„Relacje z pierwszej linii frontu małżeńskiego”

„Miłym zaskoczeniem była również dobra organizacja”

Oprac. i foto: Krzysztof Tomkowicz

Kontakt

 • Parafia Letnica
 • ul. Sucha 3, Gdańsk
 • e-mail: zbigniewdrzal@wp.pl
   
 • Parafia Rzym. Kat.  pw. św. Anny i Joachima
 • ul. Sucha 3
 • 80-531 Gdańsk
 • Santander Bank Polska S. A.
 • Nr konta : 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • Dla transakcji z zagranicy
 • SWIFT/BIC WBK PPLPP
 • IBAN PL 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914
 •  
 • NIP: 957-08-48-105